NOTÍCIES
ÀLBUMS DE FOTOS
ALTRES
Economia
dilluns 19 maig 2014

Cervera, Sant Guim de Freixenet i Guissona són els municipis més endeutats de la Segarra

<< Tornar    Autor: somsegarra      Guardar com a PDF      versio per imprimir     enviar a un amic     
Estaràs, Montoliu de Segarra, Sant Guim de la Plana i Torrefeta i Florejacs no tenen cap deute
 
Cliqueu a les imatges per ampliar-les Cervera, Sant Guim de Freixenet i Guissona són els municipis més endeutats de la Segarra -
Cervera, Sant Guim de Freixenet i Guissona són els municipis més endeutats de la Segarra -
Autor: Ramon Sunyer
El diari econòmic 5 Dias ha publicat una utilitat on es pot consultar el deute viu dels municipis espanyols a partir de les dades de deute municipal a final de 2013, publicades pel Ministeri d'Hisenda i les de població del INE.

Cervera amb 3.912.000€, Sant Guim de Freixenet amb 3.059.000 € i Guissona amb 2.436.000€ són els ajuntaments segarrencs que tenen un deute viu més elevat però si atenyem al deute per habitant els resultats mostren unes diferències molt notables. Encapçalen la llista Sant Guim de Freixenet amb 2750€ per habitant, Torà amb 1025€/h i el de Ribera d'Ondara 822€/h. Per contra el de Cervera és de 425€/h i el de Guissona de 358€/h.

Estaràs, Montoliu de Segarra, Sant Guim de la Plana i Torrefeta i Florejacs són els únics municipis que no tenien cap deute a final del passat any.

MunicipiDeute viu
31/12/2013 (milers €)
Habitants 1/1/2013Deute per habitant €
Sant Guim de Freixenet305911122750,90
Torà128412531024,74
Ribera d'Ondara346421821,85
Granyanella106142746,48
Ivorra86119722,69
Talavera193279691,76
Granyena de Segarra72127566,93
Els Plans de Sió282545517,43
Cervera39129212424,66
Biosca80202396,04
Guissona24366796358,45
Tarroja de Segarra50171292,40
Sanaüja103444231,98
Les Oluges30162185,19
Massoteres37204181,37
Montornès de Segarra14102137,25
Sant Ramon2552547,62
Torrefeta i Florejacs06170,00
Sant Guim de la Plana01840,00
Montoliu de Segarra01960,00
Estaràs01580,00
mitjana comarcal1211522971527,40


Vols valorar-la?
Puntuació 4.67/5 (3 Vots)

Vols compartir-ho?

   
amunt  Home  ·  © somsegarra.cat ·   La Segarra Infinita (Catalonia) ·  Avís de cookies ·   Avís legal
    Facebook ·  Twitter ·  Google
    Realització: cdnet
Llicència de Creative Commons
Versió final 2.0 maig-2013
pàgina executada en 0.185s