Acte
Festa major Sanaüja 2013
Del divendres 6 al dilluns 9 de Setembre de 2013 a Sanaüja
Divendres 6 de setembre
17:00 REPIC DE CAMPANES D'INICI DE FESTA MAJOR
18:00 INAUGURACIÓ DE LA XXII MOSTRA D'ARTESANIA
Organitza l'Associació ARCS (Programes a part)
19:00 ESPECTACLE INFANTIL DE TITELLES AMB ALMA i LA MAR DE CONTES
A CONTINUACIÓ CERCAVILA DE CAPGROSSOS I GEGANTS, AMENITZADA PELS GRALLERS "CANYACREC" DE SANAÜJA.
21:00 a la Plaça Major
SOPAR DE GERMANOR (Programes a part)
23:00 a la Plaça Major
BALL LLARG AMB DUO AL&MA
I en acabar ROCK AMB POSEM LA QUARTA
Dissabte 7 de setembre
09:00 a la Plaça Major
ESMORZAR DE GERMANOR
09:00
XXIè CONCURS DE PINTURA RÀPIDA DE SANAÜJA (Programes a part)
10:00
XIVa MATINAL POPULAR AMB BICICLETA BAIXADA DE SANTES CREUS A SANAÜJA
12:00
MISSA SOLEMNE AL SANTUARI DE LA MARE DE DÉU DEL PLA
15:00 Bar Joan
CAMPIONAT DE "BOTIFARRA"
16:00 a les piscines municipals
Atracció infantil amb el BOTI-BOTI i Jocs de Cucanya . I en acabar XOCOLATADA amb COCA per a tots els participants.
17:30
LLIURAMENT DE PREMIS DEL CONCURS DE PINTURA RÀPIDA I EXPOSICIÓ
19:00 a la Plaça Major
TROBADA DE GEGANTS (Programes a part)
23:30
CORREFOC A CÀRREC DE LES FORCES DIABÒLIQUES DE SANAÜJA
i TOT SEGUIT ..
GRAN CASTELL DE FOCS D'ARTIFICI DE LA VILA DE SANAÜJA A CÀRREC DE PIROTÈCNIA IGUAL
EN ACABAR
GRAN BALL AMB TREMENDOS A LA PLAÇA MAJOR
I TOT SEGUIT DISCO MÒBIL AMB DJ NUNCARGUENSE
Diumenge 8 de setembre
12:00 HORES
MISSA DOMINICAL A L'ESGLÉSIA DE SANTA MARIA
13:00 a la Plaça Major
Plantada de GEGANTS
13:00 a la Plaça Major
Ballada de SARDANES amb la Cobla 11 de Setembre
17:00 a la Plaça Major
TALLER i ESPECTACLE DE CIRC AMB TOT CIRC
18:00 davant de les piscines
Activitats infantils: Bola Zorb
18 :30 a la Plaça Major
CONCERT CATALÀ OFERT PER TRIO DE GALA
20:00 a la Plaça Major
BALL LLARG AMENITZAT PER TRIO DE GALA a la Plaça Major
Dilluns 9 de setembre
10:00
MISSA SOLEMNE AL SANTUARI DE LA MARE DE DÉU DEL PLA
12:30 a la Placeta
VERMUT DE GERMANOR, DURANT EL QUAL
DEGUSTAREM EL PERNIL CEDIT PER FUSTERIA MOSELLA I FARMÀCIA PUJOL RIUS
17:00 a la Placeta
ESPECTACLE INFANTIL AMB DE PARRANDA
20:00 a la Plaça Major
BALL LLARG AMB EL DUO SOLIMAR
24:00 TRADICIONAL TRACA DE FI DE FESTA
Programa-Festa-Major-Sanaüja-2013.pdf
Insertada per: Albert
divendres, 29 de Març de 2024
Actes de la setmana
fins diumenge, 31 de Març de 2024Concabella (Els plans de Sió)
Exposició col·lectiva del Grup de Nadal d’Artistes Vallencs
fins dissabte, 25 de Maig de 2024
Cervera
Visites guiades a Cervera 2024
fins dijous, 25 de Abril de 2024
Cervera
Exposició fotogràfica 'Segarrejant'
fins dissabte, 30 de Març de 2024
Guissona
Exposició 'Escola i esbarjo d'abans (anys 1950/60/70)'
fins dissabte, 30 de Març de 2024
Cervera
14è Festival de Pasqua de Cervera 2024
fins dissabte, 20 de Abril de 2024
Cervera
La Passió de Cervera 2024
fins dimarts, 26 de Març de 2024
Cervera
Intercanvi de corals infantils
dijous, 28 de Març de 2024
Santa Coloma de Queralt
Visites Setmana Santa 2024 a Santa Coloma de Queralt
divendres, 29 de Març de 2024
Torà
El Mercadal de Torà 2024
dissabte, 30 de Març de 2024
Conesa
itinerari de pedra seca a Conesa
dissabte, 30 de Març de 2024
Guissona
Visita teatralitzada 'On és la Iunia?' 2024
dissabte, 30 de Març de 2024
Sant Guim de Freixenet
Caramelles 2024 a Sant Guim de Freixenet
diumenge, 31 de Març de 2024
Cervera
Ruta cicloturisme 'La Segarra, pedalant entre Castells'
diumenge, 31 de Març de 2024
Guissona
Caramelles 2024 a Guissona
diumenge, 31 de Març de 2024
Cervera
Caramelles 2024 a Cervera
diumenge, 31 de Març de 2024
Castellfollit de Riubregós
Caramelles 2024 a Castellfollit de Riubregós
diumenge, 31 de Març de 2024
Cervera
Visita teatralitzada Temps d'Universitat 2024
agenda quinzenal
vols afegir un acte?
subscriure's al canal rss Agenda