Polí­tica dilluns 26 maig 2014

Frec a frec entre CiU i ERC a la Segarra en els comicis europeus


Autor: somsegarra

CiU guanya però ERC se situa a menys de 3 punts en unes eleccions marcades per l’alta participació 53%

Frec a frec entre CiU i ERC a la Segarra en els comicis europeus 2014 Autor: Som Segarra

CiU amb 2.433 vots ha guanyat les eleccions al parlament europeu del 2014 a la Segarra, en segona posició se situa ERC-NECat-EPDD amb 2.283 vots. El PP, 483 vots, i el PSC-PSOE, 435 vots, s’enduen una patacada i se situen en tercera i cuarta posició, respectivament. ICV, 392 vots, és la cinquena força i Ciutadans obté 114 vots.

ERC ha estat la força més votada a les poblacions de Guissona, Sant Guim de Freixenet, Sant Guim de la Plana, Torà i Torrefeta i Florejacs. Cal destacar també l’alta participació, prop del 53%. Ivorra i Massoteres són els municipis amb menys abstenció per contra a Cervera, Guissona, Montornès de Segarra i Torà l’abstenció ha superat el 50%

Resultats per municipis



MunicipiCiUERC-NECat-EPDDPPPSC-PSOEICVC'sVots emesosAbstenció
Biosca512562 39445,66
Cervera86680523123518165264255,47
Els Plans de Sió93831045422252,87
Estaràs262413 338048,39
Granyanella1128339 5954,26
Granyena de Segarra3714742 7441,73
Guissona438466511069620127855,28
Ivorra43202   7029,29
Les Oluges2827512 7450
Massoteres382961118530,33
Montoliu de Segarra322731538350,6
Montornès de Segarra141144313955,68
Ribera d'Ondara76622277219448,27
Sanaüja61552391217149,41
Sant Guim de Freixenet140145172221637751,67
Sant Guim de la Plana3040727 9036,17
Sant Ramon108472737 21150,35
Talavera583413  8 12346,75
Tarroja de Segarra2042726 86 43
Torà169193 10 2112443453,23
Torrefeta i Florejacs9410616816 25648,39
Total comarcal24332283483435392114674247,47



Etiquetes: eleccions parlament europeu resultats segarra



Ho vols compartir?